Acer Notebook Servisi

Acer Notebook Servisi

Acer Notebook Servisi

Acer, Tayvan merkezli bilgisayar firmasıdır. Yapılan araştırmalara göre HP ve Dell’in ardından dünyanın en büyük üçüncü bilgisayar üreticisi olarak biliniyor.

Bilgisayar modelleri son derece hassas ve kompleks ürünlerdir. Bilgisayarlar konusunda her gün hakkında bildiğimiz bir detayla karşı karşıya kalabiliriz. Bu yüzden insanlar kompleks cihazlara korkuyla yaklaşır. Kompleks yapılara sahip olması nedeniyle bilgisayarlar üzerinde bazı dönemlerde yazılımsal ya da donanımsal problemler ortaya çıkabilirsiniz. Bu yazımızın temel amacı bilgisayar üzerinde sık şekilde görülen hataların açıklamasını yapmaktır. Burada yer alan açıklamalara bakarak bilgisayarınız üzerinde ortaya çıkan hatalar hakkında temel bilgi sahibi olabilirsiniz. Şimdi buradan en sık aranan acer notebook servisi ile ilgili bilgisayar problemlerini inceleyebilirsiniz.

Cihaz Sürekli Elektrik Alıp Veriyor

Sorun PSU üzerinde olabilir. PSU’ya bakmadan önce şu uygulamaları yapabilirsiniz.

Bios pilini çıkarın. Yaklaşık 5-10 dakika bekledikten sonra tekrar takın ve bios’u resetleyin. Sorun devam ederse bios pilini çıkarın pilsiz çalıştırın. Yaptığınız uygulamalar sonuç vermiyorsa servisten destek alabilirsiniz.

Cihazım Elektrik Almıyor

Cihaz şase yapabilir. Dilerseniz farklı bir adaptör üzerinden cihazı çalıştırmayı deneyin. Bilgisayar elektrik alamama sorunu farklı nedenlerden ortaya çıkabilir. Bu yüzden uzman teknik servisten destek alabilirsiniz.

Bilgisayarımı Şarja Takınca Adaptör Işığı Yanıp Sönüyor

Cihaz üzerinde adaptör ışığının yanıp sönmesi kısa devre veya aşırı akım çekmesinden olabilir. Servise götürerek sorunu öğrenebilirsiniz.

Cihaz Işığı Yanıyor Fakat Cihaz Çalışmıyor

Eğer sorun monitör üzerindeyse ramlar de sıkıntı olabilir. RAM’leri söküp taktıktan sonra ekran kartını kontrol edin. Sorun düzelmediyse teknik servisten destek alın.

Sıvı Temas Etti Bilgisayarım Elektrik Almıyor Ya da Düzensiz Çalışıyor

Anakart arızalarının en zor ve en zahmetli olanı anakarta sıvı temasıdır. Sıvı eğer cihazın içine kadar girdiyse cihazı açmamalısınız. Bu sayede hassas devre ve chipsetlerin sıvı temasını engelleyebilirsiniz. Cihazını hemen teknik servise götürmeniz gerekir.

Cihazımın Bakımını Yaptırmama Rağmen Yine Kapanıyor

Denetim masası üzerinden güç seçenekleri plan ayarlarını yapın. Sorun devam ederse servisten destek alın.

Nvidia-Amd Ekran Kartlarını Değiştirerek Kesin Çözüm Bulabilir Miyim?

Satın alacağınız ekran kartları bilgisayarlar üzerinden tam olarak beslenmeyecektir. Ekran kartlarının elektrik ihtiyacını karşılaması için PSU satın almanız gerekir. İleride masaüstü bilgisayar toplama planınız bulunuyorsa PSU’nuzun Watt değerini yüksek tutmanızı öneriyoruz.

Harici Ekran Kartı Görünmüyor, Onboard çevirme işlemini Nasıl Yapabilirim?

Masaüstü, ofis programları, tarayıcı gibi bölümlerde birincil ekran kartı sistem gereksinimini karşılayan harici ekran kartı her zaman devreye girmez. Bilgisayarda hangi programlarda hangi ekran kartının çalışacağı gelişmiş ayarlardan yapılıyor. Oyun oynamak istediğiniz zaman onboard ekran kartını aygıt yöneticisi üzerinden devre dışı bırakabilirsin.

Harici Ekranda Görüntü Var, Bilgisayarımda Görüntü Yok

Birincil monitörü LCD ikincil monitörü ise masaüstü CRT olarak tanıtmış olabilirsiniz. Eğer ekran ayarları ile oynamadıysanız cihazın ekranın filmleri kopmuş veya kırılmış olabilir.

USB, DVD-RW, Kamera Mikrofonu Çalışmıyor

Anakartta bulunan yere uymuyorsa ya da sıralaması farklıysa pinleri yuvadan çıkararak tek tek takabilirsin. Piyasa üzerinde bilgisayarcılarda bulunan tek pinli kabloları satın alabilir ve bu kabloları birleştirerek deneyebilirsiniz. Sorunun tam olarak kaynağını anlamak için teknik destekten yardım alabilirsiniz.

Güney Chipseti Nasıl Değiştiririm?

Güney Chipseti Mouse, klavye, USB, HDD ve DVD gibi notebook bileşenlerini kontrol etmektedir. VGA Chipset ise ekran görüntüsünü ayarlar. Markası ya da modeli ne olursa olsun, çipseti arızalanmış olan anakartın bir daha hiç çalışamama ya da eskisinden daha kötü performans verebilir. Bu nedenle servise çipset değişimi için notebookunuzu servise emanet etmelisiniz.

Kuzey Chipseti Nasıl Değiştiririm?

Kuzey Chipi notebook da yer alan işlemci ve Ram’e giden voltajı ayarlar. Kuzey chipset arızalandığı zaman işlemci ve ram devre dışı kalabilir. RAM geçici depolama görevini üstlenememesi durumunda ise işlemci yazılımları çalıştırmamaktadır. Çipset değişimi için teknik servise gitmeniz tavsiye edilir.

İşlemci Beslenme Onarımı Nasıl Yapılır?

Cihazı yeterli gücü sunamıyor olabilir. Cihazı 1 PSU ile denemenizi tavsiye ediyoruz. Sorun devam ederse anakartta problem olabilir. Anakartı ise siz tamir edemezsiniz. Anakart tamiri yapan servislerden destek almanız gerekir.

Ram Beslenmesini Nasıl Yapabilirim?

Günümüzde yeni nesil ekran kartlarının iyi şekilde beslenmesi gerekir. Ram beslemesi için teknik servislerden yardım alabilirsiniz.

Oyun Ya da Çizim Yaparken Mavi Ekran Hatası Alıyorum.

İlk olarak driver güncellemesi yapın. Bilgisayarınızın her yönden sağlıklı olup olmadığını inceleyin.

Şarj Soketi Nasıl Değiştirilir?

Cihazlarını şarj olmuyorsa ilk olarak adaptörün girdiği yeri kontrol edin. Bu bölüm kırılmış ya da bozulmuş olabilir. Bu sorun ortaya çıktığı zaman şarj soketi giriş yerinin tamir edilmesi gerekir. Tamiri olmuyorsa yenisi ile değiştirilmelidir.

Driver Ethernet Portunu Görmüyor? Nasıl Değiştirebilirim?

Ethernet portu Driver üzerinde gözükmüyorsa driverin yüklü olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Bilgisayarınızda bulunan driver’ın çökmesi nedeniyle bu sorunu görebilirsiniz.  Masaüstü bilgisayar üzerinde bu sorun ortaya çıkarsa ekran kartı yerinden onaymış olabilir.

Wi-Fi Açmama Rağmen Çalışmıyor, Az Sinyal Çekiyor

İlk olarak Başlat bölümüne tıklayıp CMD yazın. Daha sonra çıkan arama sonucunda gelen Komut bölümüne sağ tıklayarak Yönetici Olarak Çalıştır seçeneği ile giriş yapın. Yeni pencere üzerinde “SFC /SCANNOW” yazarak enter tuşuna basın. Daha sonra bilgisayarınızı yeniden başlatarak kontrol edin. Sorun hala devam ediyorsa format atmayı deneyin. Bu işlemlerin tamamından bir sonuç alamazsanız teknik servisten destek alın.

Bakım ve Upgrade İşlemlerini Nerede Yaptırabilirim?

Bilgisayarınız üzerinde ilk günkü performansı göremiyorsanız, artık bakım zamanı gelmiştir. Artık yaşlandığını düşündüğünüz cihazlarınızın bakım upgrade işlemlerini teknik servislerde kolayca yaptırabilirsiniz.

Kronik Arızalar Neden Görülür

Acer marka bilgisayarlar üzerinde zamana bağlı olarak kronik arızalar görülebilir. Arızalar donanım ya da yazılım kaynaklı görülebilir. Bilgisayarlar karmaşık makinelerdir. Bu yüzden belirli bir zaman diliminde beklenmedik arıza durumları ile karşı karşıya kalabilirsiniz.

Bilgisayar Ekran Tamiri Ve Değişimi Fiyatları Ne Kadar?

Ekran tamiri ve değişiminde standart bir fiyat bulunmuyor. Marka ve model gözetilerek farklı versiyon ve panel fiyatları ortaya çıkabilmektedir.

Batarya Şarj Almıyor

Bilgisayarınızın şarj adaptörü kablosu hareket ettiği zaman şarj alma kesiliyorsa şarj soketinin değiştirilmesi gerekir. Bununla beraber batarya da bozuk olabilir. İlk olarak sorunun hangisinde olduğunu belirlemeniz gerekir.

Bilgisayarımdan Ses Gelmiyor, Belirli Bir Süre Sonra Ses Kesiliyor -ı/o Entegresini Nasıl Yapabilirim?

Hoparlör de sorun olabilir. Servis tarafından detaylı araştırılması gerekir.

Bios Şifresi, User Password İcloud Şifreleri Nasıl Kaldırılır?

BIOS’a koyulan şifreyi unutmak en son istenen talihsizliklerden bir tanesidir. Şifrenin unutulması BIOS’a erişimi engelleyebilir. Hatta bazı zamanlarda bilgisayarın açılmasına engel olabilir. Windows’a erişebiliyorsanız CMOS De-Animator adlı üzerinden sorunu hızlı bir şekilde çözebilirsiniz. 32-bit ve 64-bit sistemlerde çalışan CMOS De-Animator programı BIOS şifrenizi sıfırlamanıza yardımcı olur. Eğer Window’a erişemiyorsanız mutlaka bir teknik servisten destek almalısınız.

Onboard Cpu Arızası Var, Cpu Değişimini Nasıl Yapabilirim?

İşlemci arızası olduğu zaman bilgisayar açılmaz ya da sürekli mavi ekran verir. CPU değiştirme işlemi son derece riskli ve profesyonellik gerektiren bir işlemdir. Risk almak istemiyorsanız teknik servisten yardım alabilirsiniz.

Şarj Entegresi Değişimi Nasıl Yapılır?

Cihazınızın şarjı hızlı bitiyor, kapandığında şarj almıyorsa şarj entegresinde sorun olabilir. Bu tür sorunlarda şarj entegresinin değişmesi gerekir. Entegre değişimi için servislerden yardım alabilirsiniz.

İmac Ve Macbook İcloud Şifresi Nasıl Kaldırılır?

macOS sürümleri üzerinde oturum açma parolanızı kaldırmak Apple kimliğinden yararlanabilirsiniz. Oturum açma ekranı üzerinden, Apple kimliğiniz yardımıyla parolanızı sıfırlayabilir ya da kaldırabilirsiniz. Oturum açma hesabı üzerinde ileti görünceye kadar parola girişi yapın. Üç deneme sonunda bu iletiyi görmemeniz durumunda, hesabınız Apple Kimliği ile sıfırlamaya izin verecektir.

Görüntüyü Arka Planda Tutarak İşlemlerimi Nasıl Yapabilirim?

Cihazlarınız üzerinde görüntüyü arka planda tutarak kolayca işlem yapabilirsiniz. Bir uygulamaya geri döndüğünüz zaman, kaldığınız yerden kullanabilirsiniz. Eğer arka planda görüntü kullanmak istemiyorsanız birkaç uygulama ile bu özelliği ortadan kaldırabilirsiniz.

Bilgisayarıma Sıvı Temas Etti Nasıl Onarabilirim?

Cihaz kapalı durumdayken sıvı dökülürse ilk olarak bataryayı çıkarmalısınız. Eğer cihazınız çalışır durumdayken sıvı dökülürse direk elektrik kablonuzu ve bataryanızı çıkararak bilgisayarınızı ters çeviriniz.

Bilgisayarımda Elektriksel Arızası Var, Yan Donanım Çalışmıyor

Cihazınızın açma düğmesine bastıktan sonra fanlar ve bilgisayar çalışıyor gibi görünmesine rağmen görüntü gelmiyorsa monitör kablosunu kontrol edin. Sorun devam ederse ekran kartını takıp çıkarın. Daha sonra fanı kontrol edin. Bilgisayarda Onboard ekran kartı bulunuyorsa kabloyu oraya takın. Eğer sorun düzeldiyse ekran kartı sorunludur. Bilgisayarınız üzerinde yan donanımlar çalışmıyorsa teknik servisten yardım alabilirsiniz.

Ekran Kartı Değişimi Nasıl Yapılır?

Bilgisayarların ekran kartının değişmesi için kartın MXM slotu ile anakarta takılı olması gerekir. Ekran kartını değiştirmeden önce bilgisayarınızı fişten çekin. Daha sonra kasayı açın. Ekran Kartının Slotu ana karta takılı olarak yer alır. Ana kartın durmasını sağlayan vidayı sökün. Sökme işlemi tamamlanınca yeni ekran kartını çıkarttığınız şekilde takın. İşlem tamamlanmış olacaktır.

GTX Ekran Kartı Üzerinde Ünlem Hatası Var, Oyun Mavi Ekran Veriyor

Aygıt yöneticisi penceresi üzerinde sarı ünlem işareti bulunuyorsa bu aygıt ile ilgili bir problem olduğunu gösterir. Bu aygıt üzerinde yanlış bir sürücü yüklü olabilir. Ya da aygıt için herhangi bir sürücü bulunmuyor olabilir. Bu sorun ortaya çıktığı zaman sürücü kontrol ve güncellemelerine dikkat etmelisiniz.

Lenovo Thinkpad Modelinde Userpassword Nasıl Kaldırılır?

Bilgisayar üzerinde parola belirlemek, değiştirmek ya da kaldırmak oldukça kolaydır. Bilgisayarı yeniden başlatın. Amblem görüntüsü ekrana geldiği zaman F1 tuşuna basınız. Yön tuşları üzerinden, Security -> Password -> Power-on Password bölümüne giriniz.

Ultrabook Cihazlarında Besleme Onarımı Ve Ekran Değişimi Nasıl Yapılır?

İnverter, masaüstü ve notebook LCD ekranları üzerinde bulunur. Bu aracın görevi ise besleme kaynağından gelen elektriği LCD içerisinde bulunan florasan lambaya aktarmaktır. Eğer İnverter üzerinde sorun bulunuyorsa değişimi gerekir. Uzun bir kullanımdan sonra laptop’un ekranı aniden kararırsa inverter kartının bozulduğunu söyleyebiliriz. Kartı değiştirmek için teknik servisten destek alabilirsiniz.

Notebooklarda Kasa Tamiri Ve Değişimini Nerede Yaptırabilirim?

Notebook, özellikle taşınabilir özelliği sayesinde sıklıkla tercih edilir. Taşıma sırasında çarpma ve çizilme gibi dış etmenler yüzünden kırılma ve çizilme gibi sorunlara karşı karşıya kalabilirsiniz. Kasa tamiri komple yapılmaktadır. Bu nedenle servisten destek alınması gerekir.

Klavye, Ekran Ve Hdd-Rami Nasıl Değiştirebilirim?

Bunun için bilgisayar yedek parça satışı yapan servislerden destek alabilirsiniz.

Güney Chipsetlerine Bağlı Kapanma Sorunu Var

Güney köprüsü kolay kolay arızalanmaz. USB portlarına yüksek voltaj geldiği zaman bozulabilir. BGA üzerinden en zor sökülen çip olması nedeniyle teknik servise götürülmesi gerekir.

Darbe Nedeniyle Bilgisayarım Düzensiz Çalışıyor, Nasıl Düzeltebilirim?

RAM ya da HDD hasar görmüş olabilir. Bu aygıtlar üzerinde sorun varsa değiştirilmesi gerekir.

Bilgisayarımda Dokunmatik Bölümü Çalışmıyor

Darbe nedeniyle sonucu dokunmatik alanda çatlamalar ya da kırılma meydana gelebilir. Bilgisayar donanım hatalarını kontrol edin. LCD ekranı temizleyin. Hala çalışmıyorsa servise götürün.

No Comments

Post A Comment

Call Now Button
Sohbeti Başlat
1
WhatsApp Destek
Merhaba
Size nasıl yardımcı olabiliriz?