Hp Notebook Servisi

Hp Notebook Servisi

Bilgisayar ve telefon pazarının güçlü firmalarından olan HP marka laptop bilgisayar oluşan HP arızaları ile ilgili çözümlere buradan ulaşabilirsiniz.
HP Notebook Wi-Fi Off Modda Kalması Ve Normaline Göre Az Sinyal Çekme Sorunu
HP marka cihazlarınızı kullanırken wifi tuşu of modunda takılıyorsa ve sinyalin kablosuz ağ sinyal çekim gücü normalden daha alt seviyede ise öncelikle modem ve wifi ayarları incelenmelidir.  Sorun çözülemiyorsa teknik servis yolu gözüküyor demektir. Cihazınızın gerekli ayarlarının ve tamirini yapılmasının ardından hiçbir sorun yaşamadan normal bir şekilde internet kullanımınıza devam edebilirsiniz.

HP Notebook Oyunlarda Ve Çizimlerde Mavi Ekran Hatası
HP marka laptop bilgisayar bilgisayar oyunu oynamak istenildiğinde ya da çizim yaparken sürekli HP mavi ekran hatası karşınıza çıkıyorsa ilk olarak kullanılan ekran kartının cihaz ile uyumu incelenmelidir. Ekran kartını güncellemek sorunu ortadan kaldırmıyor ise mavi ekran hatasına neden olan sorun anakartta olabilir veya ekran kartını değiştirmeniz gerekebilir.

HP Başlatılırken Işıkların Yanmasına Rağmen Cihazın Başlamaması Arızası

HP marka cihazlar başlatıldığı zaman ışıklar yanıyorken cihaz başlama ekranı gelmiyorsa öncelikle cihazdan başlama sesi geliyor mu diye kontrol edilmelidir. Bir diğer yol caps lock tuşunun çalışıp çalışmadığıdır. Bu kontrollerden sonra hala görüntü gelmiyorsa sorun cihazın ekranı ile alakalıdır. Yaşamış olduğunuz sorunu çözüme kavuşturmak için ekran ile ilgili kontrolleri sağlayarak sözünü ulaşmanız gerekmektedir.

HP Elektrik Almama Arızası

HP marka laptop bilgisayar elektrik almama arızası görüldüğünde şarj adaptörü kontrol edilmeli ve cihazın darbe alıp almadığı incelenmelidir. Bir diğer ihtimal cihaz piline elektrik enerjisi iletildiğinde kısa devre oluşması sonucu arıza oluşmuş olmasıdır. Mevcut elektrik almama arızası ile alakalı olarak bu ihtimalleri göz önünde bulundurarak sorunu çözebilirsiniz.

HP Notebook Bakım Ve Upgrade İşlemleri

HP marka cihazlar kullanışlı olması ve yüksek performans göstermesi sebebiyle tercih edilmektedir. Eğer cihazınızın sürekli aynı performansı ile çalışmasını istiyorsanız zamanı geldiğinde periyodik bakımlarını ve upgrade işlemlerini geciktirmeden yapmalısınız. Bu durum Hem cihazınızın yararına olacaktır.

HP Notebook Bios Şifresi User Password Şifrelerinin Kaldırılması

HP marka laptop bilgisayar Hp user password ve bios şifrelerini kaldırmak istediğiniz zaman öncelikle cihaza giriş yaptıktan sonra başlangıç menüsüne girip ilgili menüden zorlanmadan şifreyi rahatça kaldırabilirsiniz. Eğer şifreyi hatırlamıyorsanız içerisinde yer alan verilerinizin silinmemesi veya zarar görmemesi için cihazı kurcalamadan teknik servis desteği ile bu sorunu çözmeniz sizi daha zor durumlardan kurtaracaktır.

HP Şarja Takılıyken Adaptör Işığının Sönmesi Arızası

HP marka laptop bilgisayar şarj adaptörü takılı olduğu halde şarj adaptör ışığı sönüyorsa veya yanmıyorsa ilk olarak şarj soketini ve şarj adaptörünü kontrol etmelisiniz. Şarj ile bağlantılı kısımlarda herhangi bir arıza yoksa bu arıza anakart ile alakalı olabilir.

HP Notebook Ekran Tamiri – Değişimi
HP marka laptop bilgisayar ekran değişimi ve ekran tamiri yapılması gerektiğinde geri dönüşü olmayan hasarlar meydana gelmemesi için bu konuda bilgili ve deneyimli kişiler tarafından işlemler yapılmalıdır. Eğer bu işlemler herhangi bir bilgisi olmayan ve deneyimi olmayan kişiler tarafından yapılırsa bu durum cihazın başka kısımlarında hasar oluşabileceği gibi geri dönüşü olmayan veya maliyeti yüksek sorunlar ile karşılaşmanız da yol açabilir.

HP Notebook İşlemci Besleme Onarımı

HP marka laptop bilgisayar yan sanayi şarj adaptörleri kullanmaya bağlı olarak işlemci ve besleme devreleri zarar görebilir. Bu sorunu ortadan kaldırmak için Hp işlemci besleme onarımı yapılmalı ve sonrasında orijinal şarj aleti kullanılmalıdır. Eğer bu işlem sonunda tekrar yan sanayi şarj adaptörleri kullanmaya devam ederseniz daha büyük ve kalıcı sorunlar yaşamanız kaçınılmaz son olacaktır.

Ram Besleme Onarımı
HP marka laptop bilgisayar cihazın belli bir süre kullanılmasından sonra RAM performansında düşüş görülmesi halinde ilerleyen süreçte daha büyük sorunlarla karşılaşmamak adına RAM besleme onarımı yapılarak cihazın tekrar eski performansı ile kullanılması sağlanabilir. Ayrıca bu işlem cihazınızı daha uzun bir süre kullanmanıza da yardımcı olacaktır.

HP Notebook Sıvı Teması Onarımı- Bakımı

HP marka laptop bilgisayar sıvı teması olduğunda ilk yapılması gereken şey cihazı elektrikten çekip kapattıktan sonra ters çevirmektir. Bunun amacı cihaza temas eden sıvının içeride yayılmasını önlemektir. Sıvı teması bulunan cihaz çalışmayabilir veya dengesiz bir çalışma gösterebilir. Cihazı kurtarmak için teknik servis tarafından gerekli bakım ve onarım işlemlerinin yapılması en akla yatkın çaredir.

HP Notebook Güney Chipseti Değişimi
HP marka laptop bilgisayar fan kaynaklı soğutma sorunları nedeniyle cihazda hava kanallarının kapanması yüzünden chipset sorunları görülmektedir. Güney chipset değişim işlemi gereken durumlarda karmaşık olan bu işlem teknik servis tarafından veya bilgi ve deneyim sahibi kişiler tarafından gerçekleştirilmelidir.

HP Notebook Kuzey Chipseti Değişimi

HP marka laptop bilgisayar fan tarafından kasa içerisinde soğutma işlemi düzgün bir şekilde yapılamadığı zaman anakart ve ekran arızaları oluşabilmektedir. Bu durumu çözmek için Hp Kuzey chipset değişim işlemi gerektiğinde bu işlem profesyonel olarak cihaz tamiri yapan bilgi sahibi kişiler tarafından yapılmalıdır.

HP Notebook Güney Chipsetlerine Bağlı Kapanma Sorunları

HP marka laptop bilgisayar fan tarafından soğutma sorunları olduğunda ekran ve anakart ile alakalı arızalar ortaya çıkmaktadır ve Güney chipset ile alakalı sorunlar oluştuğunda cihazda kapanmalar görülebilir en mantıklı çözüm yolu teknik servis tarafından bu sorunu çözülmesidir.

HP Notebook Elektriksel Arızaları Ve Yan Donanım Çalışmama Durumları

HP marka laptop bilgisayar yaşanan elektriksel arızalar ile alakalı olarak bazı yan donanımların çalışmama durumlar görülebilir. Yan donanımları tekrar cihaza tanımlayarak kullanmaya devam edebilirsiniz.

HP Notebook Dokunmatik Çalışmama Durumları
HP marka laptop bilgisayar dokunmatik üzerinde kırık veya çatlak varsa ve bu durum nedeniyle dokunmatik yüzeyi kullanamıyor ise tek çözüm yolu cihazın dokunmatik kısmını yenisi ile değiştirmektir. Cihazlardan meydana gelen dokunmatik arızaları genellikle tamir edilemeyecek düzeyde olduğu için cihazı tekrar aktif bir şekilde kullanmak için dokunmatik kısmın değiştirilmesinden başka çare bulunmamaktadır.

HP Notebook Onboard Cpu Arızalarında Cpu Değişimi
HP marka laptop bilgisayar cpu arızası ile karşılaştıysanız teknik servis desteği alarak Hp onboard cpu değişim işlemi talebinde bulunabilirsiniz.

HP Cihaza Sıvı Temas Etmesinden Dolayı Elektrik Gelmemesi Ve Düzensiz Çalışması

HP marka laptop bilgisayar sıvı teması nedeniyle cihazı elektrik gelmiyorsa veya cihaz düzensiz olarak çalışıyorsa cihazı kurtarabilmek adına en kısa sürede teknik servise cihazı götürmek ve gerekli işlemlerin yapılmasını sağlamak gerekmektedir. Cihazlarda sıvı teması ciddi bir sorundur ve zaman kaybetmeden profesyonel kişiler tarafından teknik servis desteği ile çözüme kavuşturulmalıdır. Bu durum ihmal edilirse cihazı bir daha kullanmak mümkün olmayabilir.

HP Cihaz Bakım Yapılmasına Rağmen Kapanıyorsa

HP marka laptop bilgisayar cihazın periyodik bakımı yapılmasına rağmen cihaz sürekli kapanmaya devam ediyorsa periyodik bakım düzgün yapılmamış demektir ve tekrardan cihaza bakım uygulanması gerekir.  Cihazı tekrar periyodik bakım uyguladığınızda cihazınızın tekrar çalışmaya başladığını ve periyodik bakımı ne kadar önemli olduğunu göreceksiniz.

HP Elektrik Alıp Kesme Arızası

HP marka laptop bilgisayar Hp elektrik alıp kesme arızası görüldüğünde en başta elektrik prizi ve şarj adaptörü incelenmelidir. Sorun devam ediyorsa büyük olasılıkla işlemci fanı yerinden oynadığı için soğutma işlemi düzgün yapılamaz ve bu yüzden meydana gelen aşırı ısınma sorunu yüzünden elektrik alıp kesme arızası meydana gelmektedir. Bütün bu olasılıkları değerlendirerek sorununuza kesin bir çözüm bulabilirsiniz.

HP Notebook Gtx Ekran Kartlarında Ünlem Hataları Ve Oyunlarda Mavi Ekran Verme Sorunu-Bakım

HP marka laptop bilgisayar GTX ekran kartı kullanıldığı zaman bilgisayar oyunlarında mavi ekran hatası ve ünlem hatası ile karşılaşıyorsanız cihazınızı bakıma sokmaz gerekir. Eğer hala sorun devam ediyorsa GTX ekran kartı değişimi yaparak bu sorundan kurtulabilirsiniz.

HP Notebook Şarj Entegresi Değişimi

HP marka cihazları da elektrik arızası veya başka sebepler yüzünden şarj ünitesinde arıza oluşmuşsa konu hakkında bilgi sahibi olan kişiler tarafından şarj entegresi değişim işlemi yapılmalıdır. Tecrübesiz ve bilgi sahibi olmayan kişiler tarafından yapılan işlemler cihazınızla daha büyük zarar verecektir.

HP Notebook User Password Kaldırma

HP marka cihazlara çeşitli sebeplerle koyulan user password şifresini kaldırmak için cihaza giriş yapıldıktan sonra başlangıç menüsüne girilir ve açılan mini pencerede şifre değiştirmek için ilgili menüye gidilerek bu işlem tamamlanır.

HP Notebook Şarj Soketi Değişimi

HP marka laptop bilgisayar uygunsuz kullanım şekli ve şarj adaptörü kullanılırken dikkatsiz takılıp çıkarılması yüzünden şarj ile alakalı problemler ile alakalı olarak Hp şarj soketi değiştirme işlemi ile oluşan problemi ortadan kaldırabilirsiniz. Tekrar aynı sorunu ile karşılaşmamak için cihazınızı kullanırken ve şarj adaptörünü çıkarırken daha dikkatli olmalısınız.

HP Notebook Klavye-Ekran-Hdd-Ram Değişim

HP marka laptop bilgisayar RAM klavye hard disk ve ekran değişimi yapılırken profesyonel bir şekilde bu konuda bilgili ve bu işi yapan kişiler tarafından işlemler yapılarak cihazın hasar görmesini önüne geçilmelidir.

HP Notebook Harici Ekrana Verilen Görüntünün Ana Ekranda Çıkmaması Veya Çizgiler Halinde Çıkması

HP marka laptop bilgisayar harici ekran kullanımı sırasında ana ekranda görüntü yoksa ya da çizgiler halinde bozuk bir görüntü varsa bağlantı kablosu ve cihazın harici ekran ayarları incelenerek bu sorun düzeltilebilir.

HP Notebook Usb, Dvd-rw, Kamera, Speaker ve Mikrofon gibi Harici Donanımların Çalışmaması

HP marka laptop bilgisayar çeşitli harici donanımlar çalışmıyorsa bu harici donanımların cihaz ile uyumu kontrol edilmeli ve uyum sorunu yoksa harici donanımların sürücüleri güncellenerek cihaza tanımlanması ile sorun fazla zorlanmadan çözülmelidir.

HP Cihaz Harici Nvidia-Amd Ekran Kartlarının Sıfır Değişimi

HP marka laptop bilgisayar kullanılan harici Nvidia AMD ekran kartının değişmesi gerektiğinde 2. El ekran kartı kullanarak riske girmek yerine sıfır bir ekran kartı alarak sorunu kökten çözmeniz tavsiye edilir.
HP Cihazın Harici Ekran Kartının Hiç Görmemesi Ve Düşük Maliyetli Onboard Çevirme İşlemi

HP marka laptop bilgisayar kullanılan harici ekran kartı cihaz tarafından görülmediği takdirde ekran kartını cihaz ile uyumlu yapmak için Hp düşük maliyetli onboard çevirme işlemi yapılarak bu sorun ortadan kaldırılır.

HP Notebook Şifre Kaldırma

HP marka laptop bilgisayar kişisel güvenlik amacıyla kurulmuş olan şifreler başlangıç menüsünden ilgili menüye girilerek kolay bir şekilde kaldırılabilir.

HP Notebook Kronik Arızalar

HP marka cihazları da kronik arızalar yaşamanın önüne geçmek için cihaz dikkatli bir şekilde kullanılmalı ve belli aralıklarla cihazın periyodik bakımları doğru bir şekilde yapılmalıdır. Böylece hem cihazın kullanım ömrü artacaktır hem de cihaz istenilen performans ile çalışacaktır.

HP Notebook Darbe Sonucu Oluşan Düzensiz Çalışma (Görüntü Vermeme Start Almama Vb) Arızasının Çözümleri

HP marka laptop bilgisayar darbe alımı sonucu cihazın düzensiz bir şekilde çalıştığı görülüyorsa en mantıklı seçenek cihazı teknik servise götürmektir Çünkü darbe alması nedeniyle cihazda başka arızaları da olabilir.

HP Notebook Sesin Hiç Çıkmaması Veya Belirli Bi Sürede Sesin Kesilmesi Sorunu – I/O Entegresi Programlama

HP marka laptop bilgisayar ses çıkışı yoksa veya ses çıkışı bir süre sonra kendiliğinden kesiliyorsa ayarlar menüsünden ses ile ilgili Ayarlara bakılmalıdır. Burada bir sorun yoksa büyük ihtimalle anakart ile alakalı bir durum mevcuttur. Son yıllarda üretilen yeni nesil cihazlarla ilgili anakart problemleri Hp ı/o entegresi programlama işlemi yapılarak çözülmektedir.

HP Notebook Ekran Kartı Değişimi

HP marka laptop bilgisayar ekran kartı değişimi yapılırken profesyonel kişiler tarafından cihaz ile uyumlu ekran kartı tercih edilerek ekran kartı  değişim işlemi yerine getirilmelidir.

Ultrabook Cihazlarda Besleme Onarımı Ve Ekran Değişimi

HP marka Ultrabook cihazlarda besleme onarımı ve ekran değişimi işlemi yapılması gerektiğinde bu işlemler deneyimli kişiler tarafından uygun malzemeler kullanılarak yapılmalıdır.

HP Notebook Görüntü Arka Planda Kalma
HP marka laptop bilgisayar görüntü arka planda kalma sorunu ile karşılaşıyorsanız bir an önce cihazınızı teknik servise götürmeniz gerekmektedir.

HP Notebook Ethernet Portu Değişimi Ve Driver Görmeme Durumu

HP marka laptop bilgisayar görülen driver görmeme arızası için driver güncelleme işlemi yapılarak çözüm bulunur. Ethernet portu değiştirme işlemi yapılması gerektiğinde bilgili ve bu konuda yetkili bir kişi tarafından yapılması uygun olmaktadır.

HP Notebook Pil Şarj Etmeme Sorunu

HP marka laptop bilgisayar görülen pil şarj etmeme problemleri şarj aletleri ve şarj soketinde temassızlık gibi arızalar olması nedeniyle görülmektedir. Bunların dışında cihazın pilinde bozulma olması da Hp pil şarj etmeme sorununa neden olabilir.

SERVİS VERDİĞİMİZ CİHAZ MODELLERİ;

HP 255 G7
HP ENVY 13-ah1000
HP Spectre 13-ap0000
HP Pavilion 14-cd1000
HP Pavilion 15-cs1000
HP 15-da1000
HP ProBook 430 G6
HP ProBook 440 G6
HP ProBook 450 G6
HP EliteBook x360 1040 G5
HP Elite x2 1013 G3
HP Omen 15-dc0000
HP 15-db0000
HP 15-da0000
HP 14-cf0000
HP mt44
HP ZBook 15u G5
HP ZBook 14u G5
HP ProBook 650 G4
HP ProBook 640 G4
HP mt21
HP EliteBook x360 1020 G2
HP ProBook 430 G5
HP EliteBook 1040 G4
HP EliteBook 840 G3
HP x2 210 G2
HP ProBook x360 11 G1 EE
HP EliteBook x360 1030 G2
HP Pro x2 612 G2
HP Elite x2 1012 G2
HP ZBook 17 G4
HP ZBook Studio G4
HP EliteBook 820 G3
HP ProBook 640 G2
Hp 4JU39EA 15-DB0001NT
Hp Omen 2BU11EA
Hp Pavilion Dm3 dm3-1000, dm3-2000, dm3t, dm3z,
HP Pavilion 14-ab,15-AB,15-ak,17-ab,17-g KI04,15-an,
HP ProBook RI04,RI06XL, 450 G3, 455, 470 G3, 470 G4,HP Mini CQ10-600 CQ10-700 210-2000
HP ProBook 640 645 650 655 G1
Hp Pavilion 15-a serisi 15-ac 15-af HP 250 G4 255 G4 256 G4
HP Pavilion DV3 DV3-1000 dv3-2000 dv3-2300 Presario CQ35-100 CQ35-200
Hp HP 240 G1 245 G1 246 G1 246 G2 250 G1 255 G1 455 g1 HP CQ42 CQ56 G56 CQ62 CQ72 G42 G62 G72
HP Sleekbook 14-b 15-b
HP EliteBook 2510p 2530p 2540p NC2400 NC2410 2533t
HP 248 G1 340 G1 350 G1 246 G3 248 G2 15-n 14-n hp 15n hp 14n hp 15-f
Hp DV6-3000 dv6-6000 G4 G72 Envy 15 Envy 17 430 431 435 436 630 631 635 640 650 655 G56 DV6-6B00 DV6-6C00 CQ32 CQ42 CQ43 CQ52 CQ62 CQ56 CQ57 CQ58 CQ72
Hp 15-G 15-R 15-H 15-R000 HP 250 G3 HP 255 G3 HP 256 G3 HP 240 G2, CQ14 CQ15 Compaq 15-h000
Hp Pavilion Dv2 Dv2-1000
Hp ProBook 4330s PR06 4340s 4341s 4430s 4431s 4435s 4436s 4440s 4441s 4446s 4530s 4535s 4540s 4545s 4730s 4740s
Hp dv1000 dv4000 dv5000
Hp pavilion dv9000 dv9100, dv9200, dv9300, dv9400, dv9500, dv9600, dv9700,
Hp Compaq 6530b 6535b 6730b 6735b 6530b 6535b 6730b 6735b 6440b 6445b 6450b 6540b 6545b 6550b 6555b
HP EliteBook 6930p 8440p 8440w
Hp ProBook 6445b 6450b 6540b 6545b 6550b
Hp DV4, DV5, DV6
Hp Compaq Presario CQ50, CQ60, CQ61, CQ70
Hp Compaq 320 321 325 326 420 421 425 620 621 625 4320 4320s 4321 4321s 4320t 4325s 4326s 4420s 4421s 4425s 4520 4520s 4525s 4720s
Hp nx 7300 nx7400 nx8220
Hp Business Notebook nx7300, nx7400, nx9420, nc8200, nc8230, nc8430
Hp CQ42 G42 Cq56 G56 Cq62 G62 g6-1000 g6-2000 G6
Hp ProBook 4410s, 4411s, 4415s, 4416s
Hp 15-bw, 15-bS, 17-bs, 250 G6
Hp Pavilion tx1000 tx2000 tx2-1000
Hp ProBook 430 430 G1 430 G2
Hp Elitebook Folio 9470 9470m
HP Elitebook 2560P 2570p
Hp ProBook 440 440 G1 445 G0 450 450 G1 455 G0 470 470 G1 440 G0 445 445 G1 450 G0 455 455 G1 470 G0
Hp EliteBook 8460p 8460w 8470p 8470w 8560p 8570p
Hp ProBook 6360b 6460b 6465b 6470b 6475b 6560b 6565b 6570b
HP Pavilion Envy MO06 MO09 dv6-7000 dv6-7100 dv7-7000 dv7-7100 dv6-7200 dv6-7300 dv7-7200 dv7-7300 dv7-7300 dv7-7300 dv4-5000 dv4-5100 m6-1000
Hp Probook 4210s 4310s 4311s
Hp EliteBook 8530p, 8530w, 8540p, 8540w, 8730p, 8730w, 8740w
Hp Dm1 dm1-1010st dm1-1010et
Hp dv7-1000 dv7-2000 dv7-3000
Hp 550 6720s 6730s 6735s 6820s 610 615 6830s

HİZMET VERDİĞİMİZ İLLER;

Adana
Adıyaman
Afyonkarahisar
Ağrı
Aksaray
Amasya
Ankara
Antalya
Ardahan
Artvin
Aydın
Balıkesir
Bartın
Batman
Bayburt
Bilecik
Bingöl
Bitlis
Bolu
Burdur
Bursa
Çanakkale
Çankırı
Çorum
Denizli
Diyarbakır
Düzce
Edirne
Elazığ
Erzincan
Erzurum
Eskişehir
Gaziantep
Giresun
Gümüşhane
Hakkari
Hatay
Iğdır
Isparta
İstanbul
İzmir
Kahramanmaraş
Karabük
Karaman
Kars
Kastamonu
Kayseri
Kırıkkale
Kırklareli
Kırşehir
Kilis
Kocaeli
Konya
Kütahya
Malatya
Manisa
Mardin
Mersin
Muğla
Muş
Nevşehir
Niğde
Ordu
Osmaniye
Rize
Sakarya
Samsun
Siirt
Sinop
Sivas
Şanlıurfa
Şırnak
Tekirdağ
Tokat
Trabzon
Tunceli
Uşak
Van
Yalova
Yozgat
Zonguldak
No Comments

Post A Comment

Call Now Button