Macbook Servisi

apple macbook pro teknik servisi

APPLE MACBOOK SERVİS

Tüm Apple Macbook Servis, Macbook Pro, Macbook Air, Imac bilgisayar ürünlerine servis ve onarım hizmeti veriyoruz. Konusunda uzman Apple teknisyenlerimiz, Apple Macbook bilgisayarın donanım ve yazılım servisleri için gerekli tüm eğitimlere sahiptir. Apple bilgisayarlar ve Apple yazılım sorunlarınız için ekibimiz en üst düzeyde teknik destek sağlayabilir, doğru teşhis, güvenilir bir onarım ve hızlı geri dönüş süresi sunarak müşterilerin beklentilerini aşmaya yardımcı olur. Hem AppleCare hem de garanti kapsamı dışındaki Apple aygıtlarına kapsamlı destek sunma konusunda benzersiz bir yeteneğe sahibiz.

bilgisayar servsi

EKRAN DEĞİŞİMİ

pil değişimi

BATARYA DEĞİŞİMİ

bilgisayar optimizasyon

İOS – WİNDOWS KURULUMU

yedekleme

VERİ KURTARMA – YEDEKLEME

klavye tamiri

KLAVYE DEĞİŞİMİ

dokunmatik onarımı

TOUCHPAD DEĞİŞİMİ

bilgisayar hızlandırma

HIZ SORUNLARI

hızlı servis

AYNI GÜN TESLİM

Beylikdüzü Apple MacBook Servisi

 

Bilgisayar ve akıllı cep telefonu dünyasında son 10 yılı önde götüren ve piyasaya yön veren lider kuruluş Apple birçok elektronik ürünü ile dünyanın her yerine teknolojik ürünleri ile hizmetlerini ulaştırmaktadır. Her teknolojik üründe yaşandığı gibi kullanıcı hatası veya diğer sebepler yüzünden Apple MacBook arızası görülebilmektedir.

Tutkulu bir şekilde teknoloji üretimi devam eden Apple dünyanın en çok bilinen ve kullanılan markaları arasında zirvede yer almaktadır. Apple firmasının en çok kullanılan ürünlerinden biri de Apple MacBook olarak bilinmektedir.

 

Apple MacBook Air Elektrik Alıp Kesme Arızası Servisi

 

Apple MacBook elektrik alıp kesme arızası birden fazla sebepten olabilir. Bu durumu başlıca sebepleri işlemci fanının yerinden oynaması ve işlemcinin aşırı ısınması olabilir. Bunun dışında ramler üzerinde oluşan sorunlarda bu duruma yol açabilmektedir. Ayrıca şarj aletinin ve kullanılan elektrik prizinin de kontrol edilmesi gerekir.

 

Apple MacBook Pro Elektrik Almama Arızası

 

Bu arıza yaşanıyorsa Apple MacBook laptop bataryası ve elektrik enerjisi arasında kısa devre sorunu mümkün olabilir. Cihazın darbe alıp almadığı ve cihazın elektrik devresinde herhangi bir sorun olup olmadığı kontrol edilmelidir. Macbook Servis olarak cihaz şarj adaptörü ve cihazın şarj ünitesi de kontrol edilerek arızanın kesin sebebi ve yapılması gereken işlem tespit edilmektedir.

 

Apple MacBook Şarja Takılıyken Adaptör Işığının Sönmesi Arızas

 

Apple MacBook cihazlarında şarj aletini takınca adaptör ışığının sönmesi durumu ile karşılaşıyorsanız Büyük olasılıkla sorun şarj aleti ile alakalıdır. Eğer şarj aleti düzgün çalışıyorsa sorun anakartta olabilir Ama bu tarz durumlarda genellikle sorun şarj aleti ile alakalı olmaktadır. Bunun sebebi şarj aletinin kablosunun bükülmesi yüzünden zaman içerisinde hasar görerek temassızlık yapmasıdır. Eğer şarj aletinde ve kablosunda sorun yoksa anakart incelenerek gerekli arıza giderilmektedir.

 

Apple MacBook Pro – Air – iMac Başlatılırken Işıkların Yanmasına Rağmen Cihazın Başlamaması Arızas

 

Böyle bir sorun ile karşılaştığımız zaman başlatma sesinin gelip gelmediği kontrol edilmelidir. Caps lock tuşuna basarak tuş ışığının yanıp yanmadığını da kontrol edilmelidir. Eğer yukarıda bahsedilen konular ile alakalı bir sorun yoksa ekran sorunu nedeni ile belirtilen arıza yaşanmaktadır. Eğer ekranda herhangi bir sorun yoksa güç kablosu ve adaptörü ile alakalı bir sorun olabilir.

 

Apple MacBook Pro – Air – iMac Sıvı Temas Etmesinden Dolayı Elektrik Gelmemesi Ve Düzensiz Çalışmas

 

Beylikdüzü Apple MacBook – iMac servisi olarak cihazınız sıvı ile temas etmişse ve elektrik gelmiyorsa ya da düzensiz bir şekilde bazen çalışıp bazen çalışmıyorsa cihazınızın sıvı teması nedeniyle hasar görmüş bölümleri bulunuyor demektir. Bu gibi bir durum ile karşılaşmanız halinde daha kötü ve telafisi olmayan durumlar ile karşılaşmamak için cihazı kullanmadan teknik servise göndermeniz gerekmektedir.

 

Apple MacBook Pro – Air – iMac Cihaz Bakım Yapılmasına Rağmen Kapanıyorsa

 

Apple MacBook cihaz bakımı yapılmasına rağmen hala kapanıyorsa cihazınızın tekrar kontrolden geçirilmesi gerekir. Herhangi bir tozlanma veya aşırı ısınma söz konusu değilse cihazınızın başka bir parçası arıza yapmış olabilir. Cihazın eski performansına kavuşabilmesi için konusunda bilgili uzman biri tarafından kontrol edilerek tekrar bakımının yapılması ve varsa arızalı parçalarının değiştirilmesi gerekir.

 

Apple MacBook Pro iMac Harici Nvidia-Amd Ekran Kartlarının Sıfır Değişimi

 

Eğer harici Nvidia AMD ekran kartı kullanıyorsanız ve ekran kartında bir arıza yaşadıysanız en mantıklı seçenek aynı özellikteki 0 bir ekran kartı ile değişim yaparak kesin sonucu ulaşmaktır. Çünkü ikinci el ekran kartları geçici olarak çözüm olsa bile her zaman arıza vermesi mümkündür. Beylikdüzü Güzelyurt Metrobüs Durağında Bulunan Servis merkezimizde sorununuzu aynı gün içerisinde çözebiliriz.

 

Apple MacBook Pro – iMac Harici Ekran Kartının Hiç Görmemesi ve Düşük Maliyetli onboard çevirme işlemi

 

Beylikdüzü Apple MacBook – iMac servisi olarak cihazınızda harici ekran kartını hiç görmüyor ise harici ekran kartınız uyumlu değildir ve cihazınıza tanımlanması gerekir. Bunun için onboard çevirme işleminin yapılması gerekmektedir. Piyasada araştırma yaparak sizleri zahmete sokmadan ve aşırı maliyet getirmeden düşük maliyetli onboard çevirme işlemi yaparak harici ekran kartı sorununuzu çözmenize yardımcı olan yerleri bulabilirsiniz.

 

Apple MacBook Pro – iMac Harici Ekrana Verilen Görüntünün Ana Ekranda Çıkmaması Veya Çizgiler Halinde Çıkmas

 

Apple MacBook cihazınız harici ekrana görüntü iletip kendi ekranınızda görüntü vermiyorsa veya bozuk görüntü veriyorsa öncelikle ayarlarınızı kontrol etmeniz gerekir ona rağmen Sorun devam ediyorsa bağlantı kablosuz veya cihazınızın bağlantı çıkışında sorun olabilir.

 

Apple MacBook Air Cihazınızda Usb, Dvd-rw, Kamera, Speaker ve Mikrofon gibi Harici Donanımların Çalışmamas

 

Usb, dvd-rw, kamera, speaker ve mikrofon gibi harici donanımlar Apple MacBook cihazlarda bazen çalışmayabilir. Bu durumda bu harici donanımların cihazınıza tanımlanması gerekmektedir. Bu işlem yapılırken uygun sürücülerin kullanılması ve gereken ayarların düzgün bir şekilde yapılması gerekmektedir.

 

Apple MacBook Air Güney Chipseti Değişimi

 

Apple MacBook cihazlarda hava kanallarının kapalı tutulması, kasa içerisindeki soğutma sisteminin yeterli düzeyde çalışmaması gibi durumlar nedeniyle chipset sorunu yaşanabilmektedir. Apple MacBook güney chipset değişimi oldukça meşakkatli bir iştir ve bu konuda bilgili kişiler tarafından yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde sorun çözülemediği gibi cihazın tamamen bozulması gibi daha büyük sorunlarla karşılaşmak mümkündür.

 

Apple MacBook Air Cihazınızda Kuzey Chipseti Değişimi

 

Apple MacBook cihazlarda fan kısmının yeterli derecede soğutmaması, anakart ve ekran üzerindeki arızalar gibi sebepler yüzünden yaşanan arızalarda kuzey chipset değişim gerektirecek sorunlar oluşabilmektedir. Oldukça dikkat edilmesi gereken ve ince işçilik isteyen kuzey chipset değişimi işlemi profesyonel eller tarafından yapılmalıdır.

 

Apple MacBook Pro İşlemci Besleme Onarım

 

Apple MacBook cihazlarda orijinal olmayan ve yan sanayi olarak adlandırdığımız şarj cihazlarının kullanılması nedeniyle ve voltaj farklılığından dolayı işlemci ve besleme devrelerinde sorunlar meydana gelmektedir. Yeterli bilgisi olmayan kişilere teslim edilen cihazlarda büyük oranda cihazın tamir edilme olasılığı düşmektedir. Böyle moral bozucu ve daha çok masrafa yol açan durumlar ile karşılaşmamak için bu alanda uzman Apple MacBook işlemci besleme onarımı hizmeti talep edebilirsiniz.

 

Macbook Air Ram Besleme Onarım

 

Apple MacBook cihazınızdaki hafızayı sağlayan ramler kullanım süresine ve kullanım şekline bağlı olarak bozulabilir veya yeteri kadar performans göstermeyebilir. RAM üzerinde meydana gelen arızalar her seferinde farklı belirtiler gösterebilir. RAM besleme ünitesinin kontrol edilerek gereken arıza tespiti ve ram besleme onarımı tamire ile çözüme kavuşturabilirsiniz.

 

Apple Macbook Pro Oyunlarda Ve Çizimlerde Mavi Ekran Hatas

 

Apple MacBook cihazı oyun oynarken veya çizim yaparken mavi ekran hatası alıyorsanız öncelikle cihazınızın özelliklerinin oynadığınız oyunla veya kullandığınız çizim programı ile uyumlu olup olmadığını kontrol etmeniz gerekir. Eğer bu durum ile ilgili bir sıkıntı yoksa sürücüleri kontrol etmeniz gerekmektedir. Tüm bu kontroller den sonra eğer hala mavi ekran hatası alıyorsanız ekran kartınızda veya anakartınız da sorun olması muhtemeldir.

 

Apple Macbook Cihazınızda Şarj Soketi Değişimi

 

Apple MacBook cihazınızda zaman içerisinde kullanım ile alakalı olarak ve şarj aletini takıp çıkarırken özensiz olma gibi durumlarda şarj soketinde şarj almama ve temassızlık gibi arızalar gözükebilir ve böyle bir durum ile karşılaşıldığında şarj soketi değişimi yapılmalıdır. Apple MacBook cihazlarda şarj soketi değişimi işlemleri için teknik servisimizee başvurabilirsiniz.

 

Apple Macbook Cihazınızda Ethernet Portu Değişimi Ve Driver Görmeme Durumu

 

Apple MacBook cihazlarda ethernet port ve driver görmeme sorunları ile karşılaştığınızda ethernet portunun değiştirilmesi ve driver tanımlama işleminin yapılması gerekmektedir.

 

Apple Macbook Cihazınızda Wi-Fi Off Modda Kalması Ve Normaline Göre Az Sinyal Çekme Sorunu

 

Apple MacBook cihazınızda Wi-fi off modda kalma veya normalden daha az seviyede sinyal çekme durumu söz konusuysa öncelikli olarak Wifi özelliğinin açık olup olmadığını kontrol etmeniz gerekmektedir. Eğer bu özellik açıksa ayarlar kısmından wifi ayarlarınızı kontrol etmelisiniz.

 

Apple Macbook Cihazınızda Bakım Ve Upgrade İşlemleri

 

Apple MacBook yüksek performansa sahip olması ve kullanışlı yüksek kaliteye sahip ürün olması sebebiyle sıklıkla tercih edilmektedir. Bu ürünü aynı yüksek performans ile kaliteli bir şekilde kullanmaya devam etmek için herhangi bir sorun veya arıza olmasını beklemeden belli aralıklarla cihazın bakım ve Apple MacBook upgrade işlemleri yapılmalıdır.

 

Apple Macbook Cihazınızda Kronik Arızalar

 

Apple MacBook cihazlar kullanım şekli ve cihaz ömrü gibi nedenler yüzünden arıza verebilir ve teknik servisler tarafından profesyonel bir onarım görmezlerse kronik arızalar verebilirler. Sürekli tekrarlayarak kronik bir hale gelen arızalar can sıkıcı bir hal alarak cihazı kullanma ve yüksek performans alma konusunda sıkıntı yaşanmasına neden olur. Böyle durumlarla karşılaşmamak için cihazı dikkatli bir şekilde kullanarak tüm bakımlarının zamanında yapılması gerekir.

 

Apple Macbook Pro Ekran Tamiri – Değişimi

 

Apple MacBook cihazlar çeşitli arızalar ve darbeler yüzünden ekran tamiri veya ekran değişimi ihtiyaç duyduğunda bu işlemler titizlik ve incelik gösterilerek yapılmalıdır. Gereken titizlik ve incelik gösterilmediği zaman ekran kullanılmayacak hale gelebilir. Uygun alet kullanmanın yanı sıra bu konuda bilgili kişiler tarafından yapılmalıdır.

 

Apple Macbook Cihazınızda Pil Şarj Etmeme Sorunu

 

Apple MacBook pil şarj etmeme sorunu yaşanıyorsa bu sorun genellikle şarj aleti, şarj kablosu veya şarj soketi gibi sebepler ile alakalı olmaktadır. Başka şarj adaptörü ve şarj kablosu ile deneme yapılarak bir olumsuzluk olması halinde şarj adaptörü veya pil değiştirilmelidir.

 

Apple Macbook Cihazınızda Sesin Hiç Çıkmaması Veya Belirli Bi Sürede Sesin Kesilmesi Sorunu – I/O Entegresi Programlama

 

Apple MacBook cihazınızda hiç ses çıkmıyorsa veya belli bir süre sonra ses kesiliyorsa cihazınızın hoparlör simgesini kontrol etmeniz gerekmektedir. Burada hoparlör simgesi gri ise ciddi bir sorun var demektir ve bu konuda bilgili bir teknik servis tarafından gerekli kontrol ve onarımın yapılması gerekmektedir. Yeni nesil anakartlarda yaşanan bazı problemlerin çözümünde yazılım yüklenerek ı/o entegresi programlama işlemi yapılmaktadır.

 

Apple Macbook Cihazınızda Bios Şifresi User Password İcloud Şifrelerinin Kaldırılmas

 

Apple MacBook cihazlarda BIOS şifresi ve User password iCloud şifrelerinin unutulması cihaza giriş yapılamamasına neden olmaktadır. Eğer şifrenizi unuttuysanız ve hatırlayamıyorsanız tekrar cihazınıza giriş yapmak için teknik servisten gereken desteği alabilirsiniz.

 

Apple Macbook Cihazınızda Onboard Cpu Arızalarında Cpu Değişimi

 

Apple MacBook cihazlarda cpu arızaları gidermek mümkün olmadığında cpu değişimi yapmaktan başka bir çare kalmamaktadır. Bu işlem basit gibi gözüksede dikkatli bir şekilde gerçekleştirilmelidir. Gereken özen göstererek bu işlemi gerçekleştirilmelidir.

 

Apple Macbook Cihazınızda Şarj Entegresi Değişimi

 

Apple MacBook cihazlarda şarj soketi ve şarj ünitesi ile ilgili meydana gelen arızalarda kurtarmak mümkün değilse şarj entegresi değişimi yapılması gerekmektedir.

 

Apple Macbook Cihazınızda İmac – Macbook İcloud Şifresi Kaldırma

 

İmac – macbook icloud şifresi kaldırmak istiyorsanız ve bu işlemi gerçekleştirmek için yeterli bilgiye sahip değilseniz teknik servis aracılığı ile gerçekleştirmek istediğiniz şifre kaldırma işlemleri ile kolay bir şekilde sonuca ulaşabilirsiniz.

 

Apple Macbook Cihazınızda Görüntü Arka Planda Kalma

 

Apple MacBook cihazlarınızda görüntü arka planda alıyorsa bu duruma profesyonel bir el tarafından müdahale edilmesi gerekmektedir. Böylece en makul sürede sorununuz çözüme kavuşacaktır.

 

Apple Macbook Cihazınızda Sıvı Teması Onarımı- Bakım

 

Apple MacBook cihazınız sıvı temasına maruz kalmışsa cihazınızın eksi yüksek performansı ile sorunsuz bir şekilde çalışabilmesi için bu konu ile ilgili bakım ve onarım işlemleri profesyonel bir şekilde yapılmalıdır. Bu konu hakkında yetkili ve bilgili bir teknik servisten yardım alabilirsiniz.

 

Apple Macbook Cihazınızda Elektriksel Arızaları Ve Yan Donanım Çalışmama Durumlar

 

Cihazınızda yaşamış olduğunuz Apple MacBook elektriksel arızalar yapan donanım çalışmama sorunlarınız ile ilgili olarak tüm tespit tanımlama ve onarımlar teknik servisler tarafından yapılarak cihazınız eski performansına kavuşturulması en mantıklı yol olacaktır.

 

Apple Macbook Cihazınızda Ekran Kartı Değişimi

 

Apple MacBook cihazlarınızda ekran ile ilgili arızalarda ekranın kurtarılma durumu olmadığı zamanlarda kartı değişimi işlemi yapılmaktadır. Profesyonel kişiler tarafından narin bir şekilde özen göstererek yapılması gereken bu işlemler sonunda arıza çözülmektedir.

 

Apple Macbook Cihazınızda Gtx Ekran Kartlarında Ünlem Hataları Ve Oyunlarda Mavi Ekran Verme Sorunu-Bakım

 

Apple MacBook cihazlarınızda Gtx ekran kartlarında rastlanan ünlem hataları ve oyun oynama sırasında mavi ekran vermesinin çözülmesi için ekran kartının tanımlı olup olmadığı ve desteklenip desteklenmediği tespit edilmelidir. Eğer bu konularda sorun yoksa ekran kartındaki arızanın tespiti ve giderilmesinin yanı sıra aynı zamanda bakımının yapılması gerekmektedir.

 

Apple Macbook Cihazınızda User Password Kaldırma

 

Apple MacBook cihazınız varsa ve şifreyi unutup Apple MacBook user password kaldırma işlemi gerçekleştirmek istiyorsanız bu konuda bilgili ve profesyonel kişiler en büyük yardımcınız olacaktır.

 

Macbook Air Cihazlarda Besleme Onarımı Ve Ekran Değişimi

 

Ultrabook cihazlarda besleme ünitesinin onarılması ve ihtiyaç duyulduğunda ekran değişimini yapılması için büyük bir titizlikle işlemlerin yapılması ve uygun aletlerin kullanılması gerekmektedir.

 

Apple Macbook Air Notebooklarda Kasa Tamiri Ve Değişimi

 

Her model Apple Macbook modelleri için kasa tamiri ve değişimi işlemleri bu konuda yetkili ve bilgi sahibi kişiler tarafından yapılmalıdır. Apple MacBook cihazlarının kasa tamiri ve değişimi diğer marka cihazlara göre farklılık göstermektedir. Eğer bu konu hakkında bilginiz veya eğitiminiz varsa Apple kit adı altında satılan ve bu iş için uygun olan materyalleri satın alarak bu işlemi gerçekleştirebilirsiniz.

 

Apple Macbook Cihazınızda Klavye-Ekran-Harddisk-Ram Değişim

 

Apple MacBook cihazlarda klavye, harddisk, RAM ve ekran değişimleri hakkında gereken incelemeler yapılarak elde edilen bilgiler sonucu doğru bir şekilde değişim işlemi ile cihazınızı yüksek performans ile kullanmaya devam etmeniz sağlanmaktadır.

 

Apple Macbook Cihazınızda Güney Chipsetlerine Bağlı Kapanma Sorunlar

 

Cihazınızda Apple MacBook Güney chipset arızası ile ilgili bir sorun yaşamanız durumunda muhtemelen anakart ile ilgili bir sorun meydana gelmiştir. Bu sorunu çözmek için cihazınızı teknik servise getirmeniz yeterli olacaktır.

 

Apple Macbook Cihazınızda Darbe Sonucu Oluşan Düzensiz Çalışma (görüntü Vermeme Start Almama Vb) Arızasının Çözümleri

 

Apple MacBook cihazınızda darbe nedeniyle meydana gelen düzensiz çalışma ile alakalı tüm arızalar teknik personeli tarafından profesyonel bir şekilde çözüme ulaştırılmalıdır. Aksi halde daha kötü sonuçlara maruz kalmak kaçınılmazdır.

 

Apple Macbook Cihazınızda Dokunmatik Çalışmama Durumlar

Cihazınızda yaşadığınız Apple MacBook dokunmatik çalışmama problemleri ile alakalı olarak öncelikle dokunmatik üzerinde herhangi bir kırık yada çatlak olup olmadığı kontrol edilmelidir. Eğer herhangi birkırık çatlak veya başka Bir şey gözükmüyorsa dokunmatik parça değişimi yapılır.

Macbook Formatı Nasıl Atılır Fiyatları nelerdir

İconBilişim bilgisayara servisi ve onarımları için Apple yetkili servisi gibi daha fazla ödeme yapmayacaksınız. Fiyatlar, modele ve ihtiyaç duyulan durumlara göre farklılık gösterebilir . Fiyat sorgulamak için  hemen mağzamızı arayın.

Macbooka format atmanın faydaları nelerdir?

Biçimlendirmenin çeşitli faydaları da vardır. Mac sabit sürücüyü biçimlendirmenin avantajları şunlardır:

 

  • Beklenmeyen sistem çökmelerini önleyecek ve depolama ortamı dosyasını genişletecektir.
  • Sabit disk performansını artıracaktır.
  • Tüm önemli veriler iz bırakmadan silindiğinden veri hırsızlığını önleyecektir.
  • Biçimlendirme, sistemdeki hataları ve yazılım çakışmalarını da giderir.

 

Mac sabit diskini biçimlendirmek üzereyken, Mac dosya sistemi biçimini de tam olarak anlamanız çok önemlidir.

Bazı macbook modelleri;
A1181 – A1278 – A1342 – A1534 – A1237 – A1304 – A1370 – A1369 – A1465 – A1466 – A1150 – A1151 – A1211 – A1212 – A1226 – A1229 – A1260 – A1261 – A1286 – A1297 – A1707 – A1706 – A1708 – A1398 – A1502 – A1425

Bazı macbook arızaları;

macbook pro açılmıyor,

macbook pro şarj almıyor,

macbook çok ısınıyor,

macbook pro yavaş çalışıyor,

macbook pro elma ekranında kalıyor,

macbook pro harddisk arızası,

macbook pro ekranım kırıldı,

macbook pro tocuhpad çalışmıyor,

imac açılmıyor,

macbook air açılmıyor

gibi sorunlara servisimizde hızlı bir şekilde çözüm üretmekteyiz.

Call Now Button